facebook

REKLAMA »

Kliknij i wypełnij kwestionariusz "STRATEGIA DLA KULTURY - SZYDŁOWIEC 2020

piątek, 14, luty 2014 12:04

Hip-Hopowy koncert charytatywny

Poniższa informacja z pewnością ucieszy wszystkich szydłowieckich fanów hip-hopu i dobrego polskiego rapu.

29 marca 2014 roku odbędzie się w Szydłowcu w Zespole Szkół im. KOP  Hip-Hopowy Koncert Charytatywny (start godzina 18.30, koniec przewidziany jest na godz. 21.30), artyści podczas tego koncertu zagrają za darmo, a pieniądze z biletów (wstęp 15 złotych) zostaną przekazane na akcję pomocy rodzinie, która straciła w pożarze dom i wszystko co w nim było. O akcji pisaliśmy TUTAJ, a jeszcze więcej info na Facebooku TUTAJ

Koncert odbędzie się w ramach Akcji Historyczno-Muzycznej Burza 2014, której koordynatorem jest krakowski raper Tadek. Organizatorem koncertu jest Piotr Kowalski z Szydłowca (kontakt telefoniczy: 537 659 060)

 

W koncercie udział wezmą: Tadek FIRMA (Kraków), Dudek P56 (Prorok56)/Miejski Sort (Warszawa), John87 (Suwałki/Warszawa) oraz Mospin (Łódź).

Podczas koncertu będzie można również dać od siebie symboliczną darowiznę do puszki, każdy grosz się przyda. 

Organizatorzy proszą o również o pomoc prywatnych przedsiębiorców o wsparcie finansowe potrzebne przy organizacji koncertu: nagłośnienie, plakaty itp. 

PODSUMOWUJĄC:

29 marzec 2014, ZS im. KOP godzina 19.oo, Szydłowiec - Hip-Hopowy Koncert Charytatywny. Wstęp 15 złotych. (informacji na bieżąco na temat koncertu szukajcie TUTAJ )

Patronat medialny nad koncertem objął portal www.naszszydlowiec.pl 

Poniżej zachęcamy do zapoznania się z twórczością wykonawców, którzy podczas koncertu wystąpią:

 

 

 

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Nie wiesz jak dodać komentarz ? Zobacz instrukcję »


Samorząd

Wystartowała kampania wyborcza

z9577521QStart-up

Dziś (27 sierpnia) ogłoszono, że można już zacząć rejestrować w Państwowej Komisji Wyborczej, Komitety Wyborcze w zbliżających się wyborach samorządowych, które już 16 listopada.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego czynności określone w kodeksie, związane z utworzeniem komitetu wyborczego, mogą być wykonywane od dnia ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów do dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Działania podjęte przed ogłoszeniem zarządzenia o wyborach są nieważne.

Zawiadomienie odpowiedniej Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego powinno się odbyć do 7 września


Dziś (27 sierpnia) ogłoszono, że można już zacząć rejestrować w Państwowej Komisji Wyborczej, Komitety Wyborcze w zbliżających się wyborach samorządowych, które już 16 listopada. Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego czynności określone w kodeksie, związane z utworzeniem komitetu wyborczego, mogą być wykonywane od dnia ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów do dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Działania podjęte przed ogłoszeniem zarządzenia o wyborach są nieważne.
Czytaj więcej...

Znamy termin wyborów samorządowych

komisjawyborcza

"Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, a ich druga tura – tam, gdzie będzie to konieczne w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów - 30 listopada. Premier Donald Tusk podpisał w czwartek rozporządzenie w tej sprawie" - poinformowała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa - Błońska.

Jak powiedziała, decyzja ma się ukazać w Dzienniku ustaw 27 sierpnia. Z tym dniem formalnie rozpocznie się kampania wyborcza.

W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z Kodeksem wyborczym premier zarządza wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyznaczając datę wyborów na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.


W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z Kodeksem wyborczym premier zarządza wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyznaczając datę wyborów na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.
Czytaj więcej...

Kultura i rozrywka

XII Szydłowieckie Wieńcowanie już niebawem

XIIwiencowanie

Dożynki, Święto Plonów, Wieńcowanie – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września).

Współcześnie obchodzone zwykle w jedną z niedziel września po zakończeniu żniw, natomiast przez formalne zarejestrowane związki wyznaniowe, odwołujące się do etnicznej wiary Słowian, nadal w okresie najbliższym równonocy.

W Szydłowcu, a dokładnie w Woli Korzeniowej świętować będziemy 7 września (wszystkie szczegóły na plakacie). Serdecznie zapraszamy!


Dożynki, Święto Plonów, Wieńcowanie – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września).
Czytaj więcej...

Kapsle, muzyka, stroje i fotografie - to dopiero była zabawa!

44

To była zabawa! To była rywalizacja, ale oczywiście fair play! Pierwsze historyczne Mistrzostwa Szydłowca w grze w "Kapsle" można zaliczyć do bardzo udanych.

Impreza odbyła się w ramach organizowanej przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie "Projektoriat" (reprezentowane podczas wydarzenia przez: Ingę Pytke - Sobutkę, Martę Łabęcką, Basię Sochacką i Marysię Kopyciel) oraz Herbaciarnię - Galerię "Faktoria" (reprezentowaną przez właścicieli: Dorotę i Janusza Gilów) sobotniej powtórki z rozrywki czyli imprezy z okazji 25-lecia wolności Polski.

Furorę zrobiły wspomniane w leadzie "kapsle", ale klimatu całej imprezie dodała rewelacyjna muzyka serwowana przez niezawodnego Macieja Kapturskiego, oryginalnego fotografie z czasów PRL ze zbiorów Klubu Jupiter 72', a także uczestnicy wystylizowani na tamte czasy.


To była zabawa! To była rywalizacja, ale oczywiście fair play! Pierwsze historyczne Mistrzostwa Szydłowca w grze w 'Kapsle' można zaliczyć do bardzo udanych. Impreza odbyła się w ramach organizowanej przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie 'Projektoriat' (reprezentowane podczas wydarzenia przez: Ingę Pytke - Sobutkę, Martę Łabęcką, Basię Sochacką i Marysię Kopyciel) oraz Herbaciarnię - Galerię 'Faktoria' (reprezentowaną przez właścicieli: Dorotę i Janusza Gilów) sobotniej powtórki z rozrywki czyli imprezy z okazji 25-lecia wolności Polski.
Czytaj więcej...

Sport

Sukces siatkarzy plażowych

turniejplazowkiwyniki

9 i 10 sierpnia na plaży w Przysusze nad zalewem Topornia, po raz pierwszy odbył się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn - Lewiatan Beach Ball Przysucha 2014. Do rozgrywek zgłosiły się 24 pary.

W turnieju nie zabrakło również pary Jakub Michalski i Paweł Filipowicz reprezentującej Rodzinną Akademię Sportu Szydłowiec. Nasza para zainaugurowała zmagania w sobotę, zaczynając od eliminacji do turnieju głównego zaplanowanego na niedzielę .

Do eliminacji zgłosiło się 16 par. Do udziału w turnieju głównym wystarczającą ilość punktów miało 8 par. System rozgrywek zaproponowany przez organizatorów dzielił pary na 4 grupy z których awans wywalczyły po 2 najlepsze.


9 i 10 sierpnia na plaży w Przysusze nad zalewem Topornia, po raz pierwszy odbył się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn - Lewiatan Beach Ball Przysucha 2014. Do rozgrywek zgłosiły się 24 pary. W turnieju nie zabrakło również pary Jakub Michalski i Paweł Filipowicz reprezentującej Rodzinną Akademię Sportu Szydłowiec. Nasza para zainaugurowała zmagania w sobotę, zaczynając od eliminacji do turnieju głównego zaplanowanego na niedzielę .
Czytaj więcej...

Dominik Furman we włoskiej Serie A?

seriea

Francuski dziennik "L'Equipe" poinformował, że kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski po niespełna roku spędzonych we Francji może zostać sprzedany.

Od stycznia zagrał w Tuluzie ledwie pięć spotkań, natomiast w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na boisku, brakuje dla niego miejsca również na ławce rezerwowych. 

Po wychowanka Szydłowianki zgłosiła się włoska AC Parma, która w zeszłym sezonie zajęła 6 miejsce we włoskiej, ale ze względu na problemy finansowe, straciła miejsce gwaratnujące start w Lidze Europejskiej, na rzecz AC Torino.


Francuski dziennik 'L'Equipe' poinformował, że kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski po niespełna roku spędzonych we Francji może zostać sprzedany. Od stycznia zagrał w Tuluzie ledwie pięć spotkań, natomiast w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na boisku, brakuje dla niego miejsca również na ławce rezerwowych.
Czytaj więcej...

Wiadomości lokalne

Pamięć o poległych w 70-tą rocznicą Bitwy pod Ciechostowicami

ciechostowiceuroczystosci

27 sierpnia mija 70 lat od Bitwy pod Ciechostowicami, bitwy w której wzięły udział dwa oddziały: 72 pp AK i 3 pp Legionów AK śpieszące do Warszawy pomóc powstańcom stolicy. 

Pomiędzy Ciechostowicami, Rędocinem i Huciskiem dwie kompanie dowodzone przez ppor. Ignacego Pisarskiego ps. „Maria” i por. Kazimierza Aleksandrowicza ps. „Huragan” zostają wykryte i zaatakowane przez niemiecki Wehrmacht i kolaborujące z Niemcami rosyjskie oddziały „własowców”.

Oddziały polskie chcą się przebić przez niemieckie okrążenie. Wywiązuje się całodzienna bitwa. Sytuacja jest tym trudniejsza, że u „Huragana” są sowieccy jeńcy wojenni, przygarnięci do oddziału po ucieczce z niemieckiej niewoli.


27 sierpnia mija 70 lat od Bitwy pod Ciechostowicami, bitwy w której wzięły udział dwa oddziały: 72 pp AK i 3 pp Legionów AK śpieszące do Warszawy pomóc powstańcom stolicy. Pomiędzy Ciechostowicami, Rędocinem i Huciskiem dwie kompanie dowodzone przez ppor. Ignacego Pisarskiego ps. „Maria” i por. Kazimierza Aleksandrowicza ps. „Huragan” zostają wykryte i zaatakowane przez niemiecki Wehrmacht i kolaborujące z Niemcami rosyjskie oddziały „własowców”.
Czytaj więcej...

Hotel Pod Dębem już działa!

15

Firma System Management 6 maja 2014 roku podpisała umowę z Gminą Szydłowiec na świadczenie usług w zakresie administrowania hotelem "Pod Dębem".

Nowy operator 20 sierpnia zorganizował uroczyste otwarcie obiektu z przedstawieniem oferty i zaproszeniem do korzystania z usług odnowionego obiektu.

W uroczystości udział wzięli: prezes System Management - Piotr Ziółkowski, dyrektor zarządzający hotelem "Pod Dębem" - Piotr Herman, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, wojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, samorządowcy, mieszkańcy Szydłowca oraz zaproszeni goście.


Firma System Management 6 maja 2014 roku podpisała umowę z Gminą Szydłowiec na świadczenie usług w zakresie administrowania hotelem 'Pod Dębem'. Nowy operator 20 sierpnia zorganizował uroczyste otwarcie obiektu z przedstawieniem oferty i zaproszeniem do korzystania z usług odnowionego obiektu. W uroczystości udział wzięli: prezes System Management - Piotr Ziółkowski, dyrektor zarządzający hotelem 'Pod Dębem' - Piotr Herman, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, wojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, samorządowcy, mieszkańcy Szydłowca oraz zaproszeni goście.
Czytaj więcej...


Wywiady

X Szydłowieckie Zygmunty to już historia, która nie wróci, jedynie wspomnienia mogą nam o tegorocznym święcie Szydłowca przypominać.

naszszydlowiec.pl postara się w inny sposób, otóż udało mi się podczas koncertu finałowego przeprowadzić kilka krótkich ale ciekawych rozmów, które dziś wam przedstawiam.


X Szydłowieckie Zygmunty to już historia, która nie wróci, jedynie wspomnienia mogą nam o tegorocznym święcie Szydłowca przypominać. naszszydlowiec.pl postara się w inny sposób, otóż udało mi się podczas koncertu finałowego przeprowadzić kilka krótkich ale ciekawych rozmów, które dziś wam przedstawiam. Bartosz Orlicki z Sabaki Niewirna, Rafał Orlicki ze Swobodnej, Mateusz Jarzyński i Paulina Lewek z Magister Ninja, Kamil Bednarek oraz burmistrz Andrzej Jarzyński, oni odpowiadali na moje pytania. Z przedstawicielami trzech pierwszych zespołów rozmawiałem tuż po ich występach, z Kamilem Bednarkiem udało zamienić się kilka słów przed koncertem, natomiast z burmistrzem Andrzejem Jarzyńskim porozmawialiśmy po zakończeniu koncertu, chwilę przed północą. O Szydłowcu, o muzyce, o nowych płytach, o przeżyciach które towarzyszyły artystom na szydłowieckiej scenie, o przyszłości ,zapraszam przeczytajcie - Zygmuntowskie Rozmowy.
Czytaj więcej...

Z galerii...

dominik nowak22.jpg

AEROSPATILE - czy znajdą drogę do sławy?

Grają od lutego 2010 roku, z każdym koncertem i nowym kawałkiem są coraz lepsi. AEROSPATILE rockowy band z Szydłowca to o nich mowa!

Jak sami mówią nie wzoruja się na innych kapelach, grają swoją muzykę, śpiewają własne teksty. Skład zepsołu tworzą: Piotr Zając, Damian Figarski, Mateusz Orlicki oraz Michał Zagórski.

Po bumie jaki panował wśród szydłowieckiej młodzieży na zespół Swobodna, teraz zdaje się nadchodzić czas AEROSPATILE. Ostatnio wpuścili do sieci teledysk do utworu pt. "Lustro". Przy tej okazji przeprowadzona została rozmowa z perkusistą zespołu Mateuszem Orlickim.


Grają od lutego 2010 roku, z każdym koncertem i nowym kawałkiem są coraz lepsi. AEROSPATILE rockowy band z Szydłowca to o nich mowa!
Czytaj więcej...

Szydłowiec zimą

 • powrotzimy1.jpg
 • powrotzimy2.JPG
 • powrotzimy3.JPG
 • powrotzimy4.JPG
 • powrotzimy5.JPG
 • powrotzimy6.JPG
 • powrotzimy7.JPG
 • zima1.jpg
 • zima2.jpg
 • zima3.jpg
 • zima4.jpg
 • zima5.jpg
 • zima6.jpg
 • zima7.jpg
 • zima8.jpg
 • zima9.jpg
 • zima10.jpg
 • zima11.jpg
 • zima12.jpg
 • zima13.jpg
 • zima14.jpg
 • zima15.jpg
 • zima16.jpg
 • zima17.jpg
 • zima18.jpg
 • zima19.jpg
 • zima20.jpg
 • zima21.jpg
 • zima22.jpg
 • zima23.jpg
 • zima24.jpg
 • zima25.jpg
 • zima26.jpg
 • zima27.jpg
 • zima28.jpg
 • zima29.jpg
 • zima30.jpg
 • zima31.jpg
 • zima32.jpg
 • zima33.jpg
 • zima34.jpgTagi

Kanał RSS
Naszszydłowiec w serwisie YouTube ! Subskrybuj kanał !
Naszszydłowiec.pl na Facebook'u ! Polub Nas !
Naszszydłowiec.pl na Twiterze ! Śledź Nas !