facebook

REKLAMA »

Kliknij i wypełnij kwestionariusz "STRATEGIA DLA KULTURY - SZYDŁOWIEC 2020

piątek, 14, luty 2014 12:04

Hip-Hopowy koncert charytatywny

Poniższa informacja z pewnością ucieszy wszystkich szydłowieckich fanów hip-hopu i dobrego polskiego rapu.

29 marca 2014 roku odbędzie się w Szydłowcu w Zespole Szkół im. KOP  Hip-Hopowy Koncert Charytatywny (start godzina 18.30, koniec przewidziany jest na godz. 21.30), artyści podczas tego koncertu zagrają za darmo, a pieniądze z biletów (wstęp 15 złotych) zostaną przekazane na akcję pomocy rodzinie, która straciła w pożarze dom i wszystko co w nim było. O akcji pisaliśmy TUTAJ, a jeszcze więcej info na Facebooku TUTAJ

Koncert odbędzie się w ramach Akcji Historyczno-Muzycznej Burza 2014, której koordynatorem jest krakowski raper Tadek. Organizatorem koncertu jest Piotr Kowalski z Szydłowca (kontakt telefoniczy: 537 659 060)

 

W koncercie udział wezmą: Tadek FIRMA (Kraków), Dudek P56 (Prorok56)/Miejski Sort (Warszawa), John87 (Suwałki/Warszawa) oraz Mospin (Łódź).

Podczas koncertu będzie można również dać od siebie symboliczną darowiznę do puszki, każdy grosz się przyda. 

Organizatorzy proszą o również o pomoc prywatnych przedsiębiorców o wsparcie finansowe potrzebne przy organizacji koncertu: nagłośnienie, plakaty itp. 

PODSUMOWUJĄC:

29 marzec 2014, ZS im. KOP godzina 19.oo, Szydłowiec - Hip-Hopowy Koncert Charytatywny. Wstęp 15 złotych. (informacji na bieżąco na temat koncertu szukajcie TUTAJ )

Patronat medialny nad koncertem objął portal www.naszszydlowiec.pl 

Poniżej zachęcamy do zapoznania się z twórczością wykonawców, którzy podczas koncertu wystąpią:

 

 

 

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Nie wiesz jak dodać komentarz ? Zobacz instrukcję »


Samorząd

Gmina z powiatem?

partnerstwo

Sprawniej funkcjonujące samorządy, deregulacja i doprecyzowanie przepisów – do sejmu trafił flagowy projekt resortu administracji i cyfryzacji.

Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw nazywany projektem ustawy samorządowej.

Projekt wprowadza zmiany w szeregu przepisów ustawy o samorządzie gminnym (powiatowym oraz województwa). Zmienić ma się treść przepisów w zakresie łączenia gmin i rejestracji związków. Po uchwaleniu ustawy możliwe będzie tworzenie związków powiatowo - gminnych oraz centrów usług wspólnych.


Sprawniej funkcjonujące samorządy, deregulacja i doprecyzowanie przepisów – do sejmu trafił flagowy projekt resortu administracji i cyfryzacji. Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw nazywany projektem ustawy samorządowej.
Czytaj więcej...

Powiat przysuski najbogatszy w Polsce. Szydłowiecki? Szkoda gadać...

wsplnotapismo

Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" opublikowało ranking (za 2013 rok) zamożności polskich samorządów. Ranking oparty jest na wskaźniku dochodu uzyskiwanego przez dany samorząd, mierzony kwotą przypadającą na jednego mieszkańca. 

Okazuje się, że najzamożniejszym powiatem w Polsce jest powiat przysuski, tak często przez mieszkańców powiatu szydłowieckiego niedoceniany. 

Samo powiat szydłowiecki wypadł żenująco słabo bo zajął dopiero 203 miejsce (na 298). Jeszcze gorzej wypadł sam Szydłowiec jako wyodrębnione miasto powiatowe, zajmując 230 miejsce (na 267).


Pismo Samorządu Terytorialnego 'Wspólnota' opublikowało ranking (za 2013 rok) zamożności polskich samorządów. Ranking oparty jest na wskaźniku dochodu uzyskiwanego przez dany samorząd, mierzony kwotą przypadającą na jednego mieszkańca.
Czytaj więcej...

Kultura i rozrywka

Kameralny sukces Zuzanny Gadowskiej

zuzamowisz1

Zauroczyła. Kameralnie, akustycznie, przy akompaniamencie gitary, pianina i skrzypiec. Swoimi piosenkami, tekstami i muzyką. Zuza Gadowska zauroczyła publiczność podczas koncertu w warszawskiej kawiarni "Mówisz, masz".

Zuzanna wystąpiła jako jedna z laureatek w pierwszym konkursie "Czas na Ciebie" organizowany przez Fundację Czas na Muzykę. Na scenie wspierali ją: Patryk Skowiera na pianinie i Filip Skośkiewicz skrzypce.

Publiczność wzruszała się, uśmiechała, klaskała. Koncert mógł się podobać zarówno tym, którzy słyszeli piosenki Zuzy po raz pierwszy jak i przyjaciołom i rodzinie artystki, którzy po raz kolejny słuchali jej talentu.


Zauroczyła. Kameralnie, akustycznie, przy akompaniamencie gitary, pianina i skrzypiec. Swoimi piosenkami, tekstami i muzyką. Zuza Gadowska zauroczyła publiczność podczas koncertu w warszawskiej kawiarni 'Mówisz, masz'. Zuzanna wystąpiła jako jedna z laureatek w pierwszym konkursie 'Czas na Ciebie' organizowany przez Fundację Czas na Muzykę. Na scenie wspierali ją: Patryk Skowiera na pianinie i Filip Skośkiewicz skrzypce.
Czytaj więcej...

Zuza Gadowska podbija stolicę!

zuzawawa1

Fundacja Czas na Muzykę i kawiarnia Mówisz Masz rozpocznają w Warszawie cykl koncertowy pn. "Czas na granie". 

Organizatorzy zapraszają na wydarzenia koncertowe, podczas których zaprezentują się debiutanci I konkursu "Czas na Ciebie". Jako pierwsza na warszawskiej sceie zaprezentuje się zdobywczyni III miejsca ZUZANNA GADOWSKA pochodząca z Szydłowca. Już jutro 26 lipca zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie tych mieszkańców Szydłowca, którzy na codzień przebywają w stolicy.

Zuza oczarowała jury konkursu, a teraz przed nią zadanie oczarowania warszawskiej publiczności podczas plenerowego koncertu.


Fundacja Czas na Muzykę i kawiarnia Mówisz Masz rozpocznają w Warszawie cykl koncertowy pn. 'Czas na granie'. Organizatorzy zapraszają na wydarzenia koncertowe, podczas których zaprezentują się debiutanci I konkursu 'Czas na Ciebie'. Jako pierwsza na warszawskiej sceie zaprezentuje się zdobywczyni III miejsca ZUZANNA GADOWSKA pochodząca z Szydłowca. Już jutro 26 lipca zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie tych mieszkańców Szydłowca, którzy na codzień przebywają w stolicy.
Czytaj więcej...

Sport

Pierwszy międzynarodowy turniej szachowy w Szydłowcu

turniejszachowy2

V Szachowy Memoriał Aleksandrowicza w Szydłowcu, który odbył się 29 czerwca 2014r. zgromadził rekordową liczbę 65 zawodników.

Wśród nich był mistrz FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej) z Ukrainy - Nazar Ustianovich. 22 zawodników turnieju posiadało ranking międzynarodowy.

Na starcie stanęło 12 szydłowieckich zawodników. Organizatorem zmagań było Stowarzyszenie Klub Szachowy "Wieża". Turniej zgłoszono do FIDE i można było w nim uzyskiwać pkt. rankingowe do rankingu międzynarodowego. Sędziował Jacek Sieczkowski z Radomia - sędzia klasy państwowej.


V Szachowy Memoriał Aleksandrowicza w Szydłowcu, który odbył się 29 czerwca 2014r. zgromadził rekordową liczbę 65 zawodników. Wśród nich był mistrz FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej) z Ukrainy - Nazar Ustianovich. 22 zawodników turnieju posiadało ranking międzynarodowy.
Czytaj więcej...

Radom i Busko - Zdrój zwycięskie w Sadku!

sadek2014glowne

Słoneczna pogoda i lejący się żar z nieba dały się we znaki biegaczom, którzy wzięli udział w XXV Ogólnopolskim Biegu Ulicznym w Sadku 6 lipca 2014 roku. 

Nawet odrobina deszczu, który spadł chwilę przed rozpoczęciem się biegu nie orzeźwił powietrza. Mimo wszystko 170 osób, które stanęły na starcie wyścigu szczęśliwie dobiegło do mety w czasie od 33 minut do blisko 90 minut.

Najlepsi okazali się: Damian Sator z Buska - Zdrój wśród mężczyzna oraz Karolina Waśniewska z Radomia wśród kobiet.


Słoneczna pogoda i lejący się żar z nieba dały się we znaki biegaczom, którzy wzięli udział w XXV Ogólnopolskim Biegu Ulicznym w Sadku 6 lipca 2014 roku. Nawet odrobina deszczu, który spadł chwilę przed rozpoczęciem się biegu nie orzeźwił powietrza. Mimo wszystko 170 osób, które stanęły na starcie wyścigu szczęśliwie dobiegło do mety w czasie od 33 minut do blisko 90 minut.
Czytaj więcej...

Wiadomości lokalne

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Cicho, bo powstanie. 70 sekund ciszy.

70sekund2

W eterze, na antenie i w sieci będzie cicho, bo Powstanie. Akcję organizowaną w internecie wspierają największe stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe i grubo ponad 1000 portali internetowych. Wśród nich jest oczywiście również portal Nasz Szydłowiec, od dziś oficjalnie.

Akcja polega na zachowaniu całkowitej ciszy we wszystkich mediach na 70 sekund z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia 1944 roku, o godzinie 17.oo, w godzinę "W" żołnierze Armii Krajowej chwycili za broń, rozpoczynając deamatyczną walkę z wrogiem.


W eterze, na antenie i w sieci będzie cicho, bo Powstanie. Akcję organizowaną w internecie wspierają największe stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe i grubo ponad 1000 portali internetowych. Wśród nich jest oczywiście również portal Nasz Szydłowiec, od dziś oficjalnie.
Czytaj więcej...

Ulica Dworska znów zalewana...

dworskad

W poprzednim tygodniu deszcze nie oszczędzały Szydłowca. Woda po ulicach miasta lała się strumieniami, a wszystkiemu winny zdaje się być zalegający piach na ulicach, który zapycha studzienki.

Swoje duże kłopoty mają w Szydłowcu, m.in mieszkańcy ulicy Dworskiej, którzy zgłosili swój problem do portalu Nasz Szydłowiec.

Boczna (dość długa) ulica, ulicy Gabriela Narutowicza, wyłożona czarnym żwirem, "upiększona" dziurami i wyżłobieniami, którymi woda pędzi jak górskim potokiem, zalane podwórka i wjazdy na posesje. 


W poprzednim tygodniu deszcze nie oszczędzały Szydłowca. Woda po ulicach miasta lała się strumieniami, a wszystkiemu winny zdaje się być zalegający piach na ulicach, który zapycha studzienki. Swoje duże kłopoty mają w Szydłowcu, m.in mieszkańcy ulicy Dworskiej, którzy zgłosili swój problem do portalu Nasz Szydłowiec. Boczna (dość długa) ulica, ulicy Gabriela Narutowicza, wyłożona czarnym żwirem, 'upiększona' dziurami i wyżłobieniami, którymi woda pędzi jak górskim potokiem, zalane podwórka i wjazdy na posesje.
Czytaj więcej...


Wywiady

Dzisiejszy Przegląd Sportowy (30.11.2012) opublikował na 19 stronie obszerny na całą stronę wywiad z DOMINIKIEM FURMANEM.

Pochodzący z Szydłowca zawodnik Legii Warszawa z tygodnia na tydzień staje dużo bardziej znanym piłkarzem. Wielu mówi, że Dominik wyrasta na czołowego środkowego pomocnika naszej Ekstraklasy, są również tacy którzy mówią o Dominiku w kontekście reprezentacji Polski seniorów.


Dzisiejszy Przegląd Sportowy (30.11.2012) opublikował na 19 stronie obszerny na całą stronę wywiad z DOMINIKIEM FURMANEM. Pochodzący z Szydłowca zawodnik Legii Warszawa z tygodnia na tydzień staje dużo bardziej znanym piłkarzem. Wielu mówi, że Dominik wyrasta na czołowego środkowego pomocnika naszej Ekstraklasy, są również tacy którzy mówią o Dominiku w kontekście reprezentacji Polski seniorów. Wydaje się, że jeżeli Dominik będzie grał dalej tak jak teraz to te zapowiedzi mogą się spełnić. W ten weekend Legia zmierzy się na własnym stadionie z Ruchem Chorzów i przy tej okazji Przegląd postanowił porozmawiać z Dominikiem. Mecz z Ruchem będzie jego 14-tym występem w polskiej Ekstraklasie. Mieszkańcy Szydłowca życzą Dominikowi strzelenia trzeciej bramki, oby równie pięknej jak np. w meczu z Górnikiem Zabrze.
Czytaj więcej...

Z galerii...

witkowski11.jpg

Muzyczny brylant z Szydłowca - wywiad z Zuzanną Gadowską!

O tej dziewczynie w ostatnim czasie mówi większość mieszkańców, a internet z każdym dniem coraz bardziej zachwyca się jej nietuzinkowym wokalem. Zuzanna Gadowska bo o niej mowa to rodowita mieszkanka Szydłowca i mimo, że jest jeszcze młodą uczennicą gimnazjum w jej wykonaniach słychać niesamowitą dojrzałość.

Talent jaki posiada Zuza, jak sama mówi odkryty został dosyć niedawno. Trzymajmy kciuki by już niedługo mówiło się: "Artur Gadowski? tak znam, to ojciec Zuzy Gadowskiej" :) Rozmawiamy z Zuzą przy okazji jej gościnnego występu na najnowszej płycie zespołu IRA.

naszszydlowiec.pl: Skąd wzięło się u Ciebie zamiłowanie do muzyki? Jak długo to trwa?

Zuzanna Gadowska: Muzykę kocham odkąd pamiętam. Zaczęłam grać na skrzypcach, gdy miałam 9 lat. Aktualnie uczęszczam do szkoły muzycznej II stopnia w Radomiu. Emisji głosu uczę się od roku. W stronę muzyki popchnęła mnie mama. To ona zaprowadziła mnie na pierwszy koncert i zapisała do szkoły muzycznej, oczywiście ja tego bardzo chciałam, bo już od dziecka fascynowała mnie muzyka i miałam ją na co dzień w domu.


O tej dziewczynie w ostatnim czasie mówi większość mieszkańców, a internet z każdym dniem co raz bardziej zachwyca się jej nietuzinkowym wokalem.
Czytaj więcej...

Szydłowiec zimą

 • powrotzimy1.jpg
 • powrotzimy2.JPG
 • powrotzimy3.JPG
 • powrotzimy4.JPG
 • powrotzimy5.JPG
 • powrotzimy6.JPG
 • powrotzimy7.JPG
 • zima1.jpg
 • zima2.jpg
 • zima3.jpg
 • zima4.jpg
 • zima5.jpg
 • zima6.jpg
 • zima7.jpg
 • zima8.jpg
 • zima9.jpg
 • zima10.jpg
 • zima11.jpg
 • zima12.jpg
 • zima13.jpg
 • zima14.jpg
 • zima15.jpg
 • zima16.jpg
 • zima17.jpg
 • zima18.jpg
 • zima19.jpg
 • zima20.jpg
 • zima21.jpg
 • zima22.jpg
 • zima23.jpg
 • zima24.jpg
 • zima25.jpg
 • zima26.jpg
 • zima27.jpg
 • zima28.jpg
 • zima29.jpg
 • zima30.jpg
 • zima31.jpg
 • zima32.jpg
 • zima33.jpg
 • zima34.jpgTagi

Kanał RSS
Naszszydłowiec w serwisie YouTube ! Subskrybuj kanał !
Naszszydłowiec.pl na Facebook'u ! Polub Nas !
Naszszydłowiec.pl na Twiterze ! Śledź Nas !